100 % uspešna dieta

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

tema odprta - 22. jul 2003 14:35 | ogledi: 24.255 | odgovori: 24

Po porodu sem se držala te diete, prav tako je tudi mož brez problemov "snel " 20 kg.. Gre pa takole

Zajtrk :

2 dcl mleka

malica :

Jabolko

kosilo :

krožnik čiste goveje juhe

velik kos puste govedine, piščanca ali ribe

solata ( količina po želji ), le da je narejena samo z žličko olja )

malica :

jogurt ( navaden )

večerja :

2 dcl mleka

V začetku ...dva dni ti je malo čudno, potem je pa hrane več kot dovolj in res lepo se izgublja teža, sploh nisi lačen ....

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

23. jul 2003 7:21

a dojila nisi ?

Neža  

član od: 19.12.2001

sporočila: 51

23. jul 2003 9:54

pa smo spet pri dijetah ....... zal ... LP Pika

matevz704  

član od: 2.6.2003

sporočila: 15

23. jul 2003 10:17

Glede na to, da sta z možem od "prave" hrane v celem tednu pojedla celo 7 kosov ribe in sedem žličk olja, me niti najmanj ne čudi, da gre teža dol. Čudežna dieta to torej ni. Drugo vprašanje je seveda, ali je zdrava, predvsem pa me zanima, kaj se zgodi, ko človek začne spet normalno jesti. Saj začne, kajne? Veliko sreče, Matevž matevz704

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

23. jul 2003 10:40

Je zdrava. Na ta način sem jaz hujšala pod zdravniškim nadzorom. Zakaj naj ne bi bila zdrava? Fora diete je, da ko ješ meso, lahko zraven ješ zelenjavo in ne kakšnega riža, testenin ali krompirja. Ko pa si zaželiš riž itd., pa ne smeš zraven imeti mesa. Če se resnično strogo držiš te diete, seveda zraven se moraš še malo aktivno ukvarjati s kakšnim tekom ali hojo, se ti presnova spremeni in ko hočeš spet "normalno" jesti, se ti teža ne spremeni kar nekaj časa. Vem, da temu noben ne verjame. Tudi jaz nebi, če nebi na takšen način shujšala za več kot 10kg. Lp, Andreja

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

23. jul 2003 13:15

V koliko časa si shujšala 10 kg? Pa čestitam za izgubljene kilogramčke. LP Špela Spela

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

23. jul 2003 15:19

Torej se ta dieta ne razlikuje bistveno od drugih, glede na hanine besede. Tudi pri montignacovi metodi gre za enak princip, le da le-ta izgleda in se sliši veliko bolj človeška, kot pa ta "100% uspešna". Ne vem no, sama ne zaupam preveč dietam, pri katerih v izredno kratkem času izgubiš tudi do 10 kg, saj obstaja velika verjetnost, da se teža hitro povrne po prenehanju diete. Zdi se mi pa, da te omenjene (100% učinkovite) diete ne moreš izvajati ne vem koliko časa, saj je jedilnik preveč enoličen. lp Dana

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. jul 2003 6:44

mislim, to sploh ni dijeta, to je prej škodljiva zadeva...namreč, mleko in mleko in jogurt ki je zopet mleko in mleko....za mlečno laktozo pa je itak jasno, da človek nima prebavnega encima in ima zato en kup težav....in na koncu še GOVEJA ŽUPCA, ki ni drugega kot en kup sečne kisline od krave.....kdaj boste ljudje dojeli, da je bistveno pri hujšanju samo dejstvo, da je manjši vnos hrane kot jo porebuje telo edino pravo in redna telesna aktivnost....treba pa je ta manjši vnos hrane previdno specificirati, kaj je bolj pomebno za organizem.....prav gotovo to ni mleko in mlečni izdelki in bog ne daj kuhana sečna kislina v obliki goveje župce....in potem se upate to svinjarijo predlagati še tukaj javno.....in nekateri bi seveda še verjeli da je to res uspešna dijeta.... Herman Teron

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

24. jul 2003 10:55

Zdravo! Poznam osebo, ki se je 30 let ubadala z odvečnimi kilogrami. Poizkusila je vse mogoče diete, tablete. čaje,... skoraj vse kar je pač bilo na tržišču in je obljubljalo zmanjševanje telesne teže. Pri vseh mogočih dietah je sicer izgubila težo, vendar je čez čas težo ponovno pridobila. Januarja letos se je odločila za hujšanje preko zdravniške kontrole. Začela je hoditi v šolo prehranjevanja oz. hujšanja. Povedali so jim, da lahko je vse, vendar v omejenih količinah. Obroke je zmanjšala skoraj za polovico, 5 obrokov dnevno, opustila je ocvrto hrano (sicer ni prepovedana, vedar več kot 1x na mesec ni priporočljiva), tudi vnos sladkarij je zmanjšala. Posega predvsem po hrani, ki ima znak varovalnega živila, pustem mesu, zelenjavi,.... Povedali so ji, da če želiš izgubiti 1 kg maščob je potrabna poraba 9000 kalorij (!!!!!), kar jih ne moreš izgubiti čez noč. In vsako hitro zmanjševanje telesne teže je kot je napisala Staša vse drugo kot izguba maščobe. Povdarek pa je predvsem po potrebi po VSAKODNEVNEM gibanju. Rekli so jim, da lahko jedo kaj hočejo, le da potem to porabijo. Priporočajo vsaj 1/2 ure vadbe na dan oziroma približno 2 km hitrejšega sprehoda. Pravijo, da je pri izgubi telesne teže 80%, odvisno od gibanja, 20% pa od hrane. Maščoba, ki se izgubi ob gibanju se tako hitro ne začne nabirati, kot po različnih dietah. Shujšala je za 20 kg in je rekla, da že od najstniških let ni imela tako malo kilogramov. Da ji je žal vsakega tolarja za različne tablete, čaje,... in da bi si za ta denar lahko kupila 4 Orbitrek-e. Le -ta je postal vsakdanjik njenega življenja. Sedaj pravi, da na dopustu najbolj pogreša orbitrek. Toliko malo za razmislek. Nobena dieta ni uspešna, če je ne spremlja telovadba! Lp

katjusa  

član od: 22.5.2003

sporočila: 31

24. jul 2003 12:51

Morda se moje vprašanje ravno ne nanaša na temo te diete, pa vseeno. mislim, da se kar se da zdravo prehranjujem: jem samo perutnino, belo meso, ne jem svinjine in govedine. Rada jem tudi ogljikove hidrate in veliko zelenjave, ki je največkrat kuhana. Ne maram ocvrtih jedi, pojem ogromno sadja in pijem veliko vode. Ner pazim kdaj jem in kako, pač jem,ko sem lačna. Seveda imam zelo rada čokolado in si jo tudi privoščim. Zdaj pa me zanima zakaj imam vedno eno in isto težo? Zakaj potemtakem ne shujšam, ker večina ljudi pravi, da ima takšne ali podobne diete. Res se zelo premalo ukvarjam s športom, pa vendar mislim, da imam še kar v redu prehrano. Kaj pravite vi?

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

24. jul 2003 13:11

hm...to dieto , ki sem jo zgoraj opisala, so začeli izvajati v Ljubljani pred mnogimi leti , jest sem jo dobila od prijateljice, ki je tam hujšala pod zdravniškim nadzorom ( ordinacija je bila na Kljunovi ulici , v ljubljani.. bili so prvi tisti čas, da se je pri njih dalo hujšati pod kontrolo ). V času ko sem hujšala, sem se počutila super.....ni bilo lakote, morda samo prve 2 dni... In kaj je tako narobe s to dieto ? Ješ sadje ( saj jabolko lahko zamenjaš za drug sadež ), ješ meso, ogromno poješ zelenjave, ki jo pripraviš v obliki solate, piješ mleko..jogurt...vse te stvari naj bi bile vključene v zdravo prehranjevanje...ne ješ pa pač kruha, makaronov.. Žal..jest če hočem shujšati, moram malo stradati, drugače ne gre..ta dieta mi je pa super, ker se orenk naješ.. Pa lep pozdrav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti